Propozice na turnaj + hrací systém

11.12.2013 18:16

Důležité informace k turnaji

• Každý tým dostane propozice k turnaji, kde bude soupiska hráčů, pravidla hry, rozpis turnaje, celkové hodnocení.
  • Soupisku je potřeba vypsat a předat organizátorům turnaje co nejdříve.
  • Trenéři budou plně zodpovědní za své svěřence nejen v hale, ale i v organizaci mimo halu (přechod do školní budovy např. na oběd a do šatny, která bude ve škole, proto prosím, aby měli děti s sebou i věci na přeběhnutí z haly do školní budovy).
  • Mužstva budou nastupovat k jednotlivým zápasům dle rozpisu turnaje.
  • Každé mužstvo musí být připraveno ke svému zápasu minimálně 5 minut před koncem zápasu hrajícího před ním.
  • Trenéři jednotlivých týmů budou hlasovat o nejlepšího hráče a brankáře turnaje, zároveň si mohou kontrolovat výsledky a vstřelené branky u organizátorů turnaje.
  • Jednotlivé mužstva budou mít také delší pauzu na oběd, kterou je třeba využít od 10:00 – 13:00 a je potřeba akceptovat kapacitu jídelny, kde se vejdou pouze dva týmy.
  • Bohužel v hale zatím není světelná časomíra (pouze ukazatel skóre) - ten bude ovládat rozhodčí stejně jako čas utkání (1x15 min).
  • Pravidla hry: 1 brankář + 4 hráči v poli, míč velikost 4 futsalový
  • Střídání hokejovým způsobem, pokud se mužstvo proviní větším počtem hráčů na hřišti, jsou potrestáni 2 minutami v oslabení, pokud padne branka, hráč se může vrátit do hry.
  • Auty se budou rozehrávat nohou (branka z autu, pokud není tečována, neplatí).
  • Brankář chytá v poli označeném zelenou čárou, brankář rukou nemůže přehodit půlku, pouze s dotykem země. Pokud se brankář proviní vyhozením míče přes půli hřiště, je nařízený volný kop proti proviněnému mužstvu, stejně tak dotyk stropu se rozehrává ze země s místa přestupku.
  • Obdrží-li hráč červenou kartu, je mužstvo potrestáno vyloučením na 5 minut a už se nemůže vrátit do hry v rozehraném utkání.
  • Pokud hráč obdrží žlutou kartu, je vyloučen na 2 minuty. Pokud padne branka, může se vrátit do hry.
  • Tzv. malá domů se posuzuje jako při velkém fotbale, pokud brankář chytí míč do ruky, rozhodčí nařídí pokutový kop, který se bude zahrávat ze 7 metrového bodu.
  • Postavení mimo hru neplatí.
  • Pravidlo 3 vteřin na rozehrání jakékoliv standardní situace je na posouzení rozhodčího, nedodržení časového limitu znamená ztrátu míče a následuje kop soupeře.
  • Pravidlo vložené - gól hlavou platí za tři branky (do tabulky střelců se mu bude počítat pouze jedna branka)